Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepsze doświadczenie na stronie.
Więcej informacji na stronie Polityki Cookies.
Ok
Sprawdź ofertę!
Hale przemysłowe Sale konferencyjne Lokale usługowe Biura

OFICJALNE WBICIE ŁOPATY POD BUDOWĘ AKCELERATORA PRZEMYSŁOWEGO

09.10.2023

Ruszyła budowa Akceleratora Przemysłowego

Z ogromną satysfakcją informujemy, że ruszyła budowa Akceleratora Przemysłowego w Stalowej Woli. Oficjalne wbicie pierwszej łopaty odbyło się w dniu 9 października br. z udziałem parlamentarzystów i przedstawicieli władz lokalnych. Obiekt zostanie wykonany przez firmę Strabag Polska w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Akcelerator Przemysłowy to nowoczesny obiekt biurowo-produkcyjny stanowiący połączenie budynku biurowo-usługowego i hali produkcyjnej. Na powierzchni blisko 8600 m2 zaprojektowano 12 oddzielnych części produkcyjnych, przestrzeń biurową z zapleczem socjalnym, sanitarnym i technicznym, sale konferencyjne, centrum coworkingowe oraz lokale typu studio.

To kolejna dywersyfikacja oferty ARP S.A. dla miast i gmin tracących walory społeczno-gospodarcze w celu podniesienia atrakcyjności gospodarczej wielu regionów kraju. Obok budowy hal produkcyjno-magazynowych dla potencjalnych inwestorów, zostaną stworzone optymalne warunków lokalowe według potrzeb przyszłych najemców.

Z uwagi na ekologiczny aspekt projektu, zachowana zostanie część drzewostanu w centralnej i południowej części działki. Zaprojektowano dodatkowe nasadzenia drzew i roślinności. Teren wewnątrz obiektu ma pełnić funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną i służyć wyłącznie do ruchu pieszego. Na dziedzińcu zaprojektowano zestawy wypoczynkowe wyposażone m.in. w stoliki, ławki, siedziska oraz elementy służące do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Tempo prac było ekspresowe. Podpisanie umowy ze firmą Strabag sp. z o. o. nastąpiło w dniu 5 lipca 2023r., a już 29 września 2023r. uzyskano prawomocną decyzji pozwolenia na budowę. Zakładamy, że oddanie obiektu do użytkowania nastąpi na przełomie miesięcy: grudzień 2024/styczeń 2025r.

W uroczystości uczestniczył Krzysztof Sobolewski Poseł na Sejm RP, Rafał Weber Wiceminister Infrastruktury w Ministerstwo Infrastruktury, Janusz Zarzeczny Starosta w Powiat Stalowowolski, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Miasto Stalowa Wola. Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. reprezentowali Łukasz Gałczyński Wiceprezes Zarządu oraz Tomasz Miśko Dyrektor Oddziału w Tarnobrzegu. Z firmy Strabag sp. z o.o. symbolicznego wbicia łopaty dokonali Ryszard Dec Dyrektor Techniczny Grupy Rzeszów, Paweł Warsicki Dyrektor Finansowy oraz Oktawian Wieczorek Kierownik Projektu.

Zapraszamy do współpracy w ramach najmu powierzchni w Akceleratorze. Na naszym profilu będziemy udostępniać postęp prac budowlanych i inne ważne informacje.